2011. november 3., csütörtök

"Elloptak egy ritka, 16. századi könyvet a Frankfurti Könyvvásáron"



-  tudatta a  döbbenetes hírt a média.




Frankfurt, 2011. október 16.

A Frankfurti Könyvvásáron eltulajdonították  Damião de Góis portugál filozófus 1542-ben írt Hispania damiani a goes equitis c. művét. A durván 5,5 millió forint értékű könyvritkaságot a holland Asher kiadó kiállítási standjáról vitték el.


Indul a hajtóvadászat?



A könyvet a rendőrségen túl szakmai szervezetekegyesületek is körözik, kihasználva a világháló lehetőségeit.

Feltehetőleg gyűjtő kezébe kerülhetett, hisz igen nehezen értékesíthető, nem könnyű túladni a "szajrén".                                                                                                                        




Miért  nem őriztek egy ilyen kulturális értéket megfelelő körültekintéssel?
Elképzelhető, hogy megrendelésre  lopatták el? Egy fanatikus könyvgyűjtő,
aki saját örömére, a nyilvánosságot kizárva gyönyörködhet benne??


Jogunk van kulturális örökségünkhöz!!




Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése