- tudatta a döbbenetes hírt a média.
Frankfurt, 2011. október 16.
A Frankfurti Könyvvásáron eltulajdonították Damião de Góis portugál filozófus 1542-ben írt Hispania damiani a goes equitis c. művét. A durván 5,5 millió forint értékű könyvritkaságot a holland Asher kiadó kiállítási standjáról vitték el.
A könyvet a rendőrségen túl szakmai szervezetek, egyesületek is körözik, kihasználva a világháló lehetőségeit.
Feltehetőleg gyűjtő kezébe kerülhetett, hisz igen nehezen értékesíthető, nem könnyű túladni a "szajrén".
Miért nem őriztek egy ilyen kulturális értéket megfelelő körültekintéssel?
Elképzelhető, hogy megrendelésre lopatták el? Egy fanatikus könyvgyűjtő,
aki saját örömére, a nyilvánosságot kizárva gyönyörködhet benne??Jogunk van kulturális örökségünkhöz!!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése